Mezoterapia podciśnieniowa
Mezoterapia podciśnieniowa to absolutna nowość w kosmetologii! To najefektywniejsza rewitalizacja skóry, jej odżywienie i ujędrnienie, a także znakomity sposób na redukcję blizn i przebarwień.
Mezoterapia to ogólne określenie nieinwazyjnych zabiegów wspomagających leczenie schorzeń skórnych oraz podskórnej aplikacji m.in. leków i kosmetyków wspomagających procesy leczenia, regeneracji i profilaktyki zarówno w medycynie estetycznej jak i kosmetologii. W zależności od wykorzystanych procesów mechanicznych i konstrukcji urządzeń zabiegowych rozróżnia się mezoterapię bezigłową, igłową lub mikroigłową. Urządzenie do mezoterapii podciśnieniowej wykorzystuje wieloigłowe kartrydże (5 lub 9 igieł), aby deponować podskórnie i śródskórnie precyzyjne ilości preparatów leczniczych technologią mezoterapii Igłowej. Dodatkowo urządzenie wykorzystuje podciśnienie, podnosząc tkankę w zasięgu kartrydża i tym samym gwarantuje szczególną precyzję podania preparatu leczniczego bez względu na obszar zabiegowy, bezbolesność wkłucia oraz brak grudek i siniaczków po zabiegu. Podciśnienie niweluje ryzyko nieprecyzyjnego podania ze względu na ukształtowanie obszaru zabiegowego. Wykorzystanie vacuum dodatkowo zapewnia pełną sterylność zabiegu. Idealnie prostopadłe ustawienie i prowadzenie wiązki igieł zabiegowych czyni zabieg prawie bezbolesnym, a wykorzystanie srebra, jako materiału, z którego wykonane są mikroigły powoduje perfekcyjne, płynne i bezbolesne nakłucie, gwarantując zarazem szybsze i lepsze gojenie po zabiegu. Zabieg z użyciem urządzenia jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, jest bezpieczny, szybki i niezwykle precyzyjny.
Zalety mezoterapii podciśnieniowej:
- Bardzo mało bolesna (w porównaniu z tradycyjną mezoterapią igłową) aplikacja bez konieczności znieczulenia.
- Brak krwiaków i siniaków po zabiegu.
- Krótszy czas zabiegu przy maksymalnej efektywności.
- Równomierne, precyzyjne rozprowadzenie preparatu bez pojawiania się grudek pod skórą.
- Zwiększona 10-krotnie liczba iniekcji w porównaniu do metody tradycyjnej.
- Automatyczna kontrola głębokości podania preparatu, co wpływa na końcowy efekt zabiegu.
- Efektywne, w pełni kontrolowane podawanie preparatu.
Opis zabiegu
Skóra poddawana zabiegowi jest znieczulana. Zabieg mezoterapii podciśnieniowej polega na przyłożeniu do wybranej okolicy twarzy lub innej części ciała kartridża, uruchomieniu systemu vacum, zassanie naskórka, wkłuciu multiigieł (5-ciu lub 9-ciu), podaniu preparatu, wyciągnieciu multiigieł i zakończeniu pracy vacum. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.
Mezoterapię podciśnieniową stosuje się twarzy, szyi, dekolcie oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność. Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą, może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
Wskazania do zabiegu
- rewitalizacja,
- lifting,
- ujędrnianie,
- nawilżanie,
- odżywianie skóry,
- niwelowanie zmarszczek,
- niwelowanie blizn potrądzikowych,
- profilaktyka przedstawieniowa,
- profilaktyka przebarwień,
- profilaktyka wypadania włosów,
- wzmocnienie włosów,
- usuwanie cellulitu.
Przeciwwskazania do zabiegu
- cukrzyca,
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby nowotoworowe,
- opryszczka,
- stany zapalne skóry,
- choroby krwi,
- choroby autoimmunoagresji,
- uczulenie na podawane składniki,
- epilepsja
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- wirusowe zapalenie wątroby.
Częstotliwość zabiegów
Częstotliwość zabiegu uzależniona jest od oczekiwanych efektów:
- Terapia uderzeniowa: 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych.
- Regeneracja skóry: 1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące.
- Podtrzymanie efektów kuracji: 1 zabieg co 2-6 miesięcy.