SkinFrax – RF frakcyjny inwazyjny i nieinwazyjny

SKINFRAX inaczej RF frakcyjny to  urządzenie do liftingu twarzy i ciała. RF frakcyjny wyposażony jest w dwie głowice: inwazyjną oraz nieinwazyjną. Głowica inwazyjna wykorzystuje połączenie dwóch metod zabiegowych – mikroigiełek i podgrzania skóry falą radiową. Głowica nieinwazyjna RF frakcyjnego pozwala na podgrzanie skóry za pomocą prądu o częstotliwości radiowej – bez nakłuwania skóry. Funkcja ta świetnie sprawdza się dla osób, które boją się igieł i oczekują zadowalających rezultatów, ale nie chcą zbyt inwazyjnie ingerować w skórę.

 

RF frakcyjny ma szeroki wachlarz zabiegowy. Możemy nim wykonać głęboki lifting twarzy, szyi, dekoltu, ale też dłoni oraz brzucha. Zabieg świetnie sprawdza się przy usuwaniu blizn i rozstępów. Dobre rezultaty uzyskujemy w przypadku usuwania blizn potrądzikowych. RF frakcyjny doskonale poprawia gęstość skóry, poprawia koloryt i strukturę, wzmacnia odporność tkanki łącznej, a także wymusza w niej procesy naprawcze, co przyczynia się do jej intensywnej regeneracji. Nowatorska metoda koagulacji frakcyjnej pozwala trwale zlikwidować gruczoły potowe w okolicach pach, co daje możliwość zlikwidowania lub zminimalizowania pocenia. Każdy zabieg usuwa część gruczołów potowych, dlatego już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczącą redukcję pocenia.

c

Opis zabiegu

Urządzenie SKINFRAX posiada szeroki zakres regulacji parametrów co pozwala na zabiegi od bardzo delikatnych po bardzo intensywne.

Głowica inwazyjna
Radiofrekwencja mikroigłowa to przykład połączenia dwóch rodzajów terapii radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania) podczas jednego rodzaju zabiegu w celu osiągnięcia wielokrotnie lepszych efektów, niż gdyby stosować je oddzielnie.

Głowica wyposażona w mikroigły po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3 mm podgrzewa skórę na całej długości igły. W ten sposób wywołują szok termiczny prowadzący do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej, a powstałe uszkodzenia stymulują w konsekwencji tkanki do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra uzyskuje jędrność i blask. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy a zabieg skuteczniejszy. Wykorzystuje prąd RF bipolarny, działający sub-ablacyjnie, jest przy tym bezpieczny, nie występuje ryzyko poparzeń oraz przebarwień, powszechnie występujących przy zabiegach laserem frakcyjnym.

W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny.

    Głowica nieinwazyjna

    RF frakcyjny nieinwazyjny podgrzewa, a energia przez naskórek dociera do skóry właściwej, następnie wpływa na regenerację kolagenu i elastyny. Głowica nieinwazyjna to alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie mogą wykonywać inwazyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Specjalne wymienne końcówki do głowicy zakończone są mikro elektrodami, które umożliwiają głębszą penetrację skóry. Fala radiowa przenikająca przez końcówkę równomiernie dociera w głąb skóry. 

    Tak skonstruowana głowica umożliwia tzw. frakcjonowanie RF, które zmusza skórę do głębokiej odnowy. Uaktywnia jej wszystkie procesy naprawcze, tym samym przyczyniając się do remodelingu kolagenu, a także stymulacji fibroblastów do produkcji najważniejszych włókien podporowych skóry.

    Stosowane dotychczas fale radiowe RF nie dawały takiej kontroli nad temperaturą i nie były tak precyzyjne w dozowaniu głębokości penetracji energii. Dzięki zastosowaniu mikro elektrod możemy równomiernie podgrzać tkankę na całej jej głębokości, co wcześniej było praktycznie niemożliwe. Dzięki temu zyskujemy wyjątkową precyzję działania, bezpieczeństwo i wielokrotnie lepsze efekty zabiegowe.

     

    P

    Wskazania do zabiegu

    • wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu i ciała (brzuch – zwłaszcza po ciąży lub intensywnym odchudzaniu),
    • korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw. chomiki,
    • zmarszczki i drobne linie (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, pod oczami, powieki),
    • rozstępy (na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach),
    • cellulit,
    • blizny potrądzikowe,
    • powierzchniowe blizny,
    • przebarwienia, plamy,
    • obrzęki i cienie pod oczami,
    • opadające powieki,
    • powiększone pory,
    • leczenie nadpotliwości.
    q

    Przeciwwskazania do zabiegu

    • ciąża i okres karmienia piersią,
    • elektroniczne elementy w ciele (rozrusznik serca, pompa insulinowa),
    • nieustabilizowana cukrzyca,
    • nieustabilizowane choroby tarczycy,
    • hemofilia i inne zaburzenia krzepnięcia,
    • choroby autoimmunologiczne (Hashimoto, stwardnienie rozsiane),
    • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków zapalnych (np. Aspiryny, Acard) nawet w ciągu kilku ostatnich dni przed zabiegiem,
    • metalowe, silikonowe implanty w okolicy zabiegowej,
    • skłonność do tworzenia bliznowców i zwłóknień,
    • terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami (leczenie trądzika),
    • trądzik różowaty, przy skórze naczyniowej (mniejsze natężenia i raczej głowica nieinwazyjna).
     
    q

    Zalecenia po zabiegu

    Po zabiegu należy unikać przegrzewania skóry poddanej zabiegowi (opalanie, sauna, gorące kąpiele). Zaleca się schłodzenie miejsca zabiegu, a następnie nawilżenie preparatami również o właściwościach chłodzących, nawilżających i regenerujących. Po zabiegu może wystąpić opuchnięcie, które powinno ustąpić po 1-2 dniach. Możliwe są widoczne ślady niewielkich nakłóć.

    Po zabiegu przez okres ok 4 tygodni należy unikać opalania się. Przez ten czas należy stosować filtr przeciwsłoneczny.

    }

    Częstotliwość zabiegów

    Ilość zabiegów zależy od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu, ale z reguły zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach 1 miesiąca. Po tej serii można robić jeden zabieg (tzw. ‘przypominający’) raz na kwartał lub co pół roku w celu odświeżenia i utrzymania efektów.
    W przypadku redukcji pocenia najczęściej wykonuje się kurację 4 zabiegów, w odstępach około 1 miesiąca, po których można spodziewać się wysokiej redukcji pocenia – aż o 80-90%. U większości pacjentów należy spodziewać się całkowicie trwałego efektu, u niektórych należy wykonać co 1-2 lata zabieg przypominający.